O nás

Vážení obchodní partneři, kolegové zaměstnanci, přátelé, 

ocitli jsme se v situaci, kterou jsme doposud znali jen z filmů. Plošná karanténa, povinnost nosit roušku, uzavřené obchody, prázdné ulice, to všechno určitě útočí na psychiku nás všech a zřejmě není nikdo, kdo by uměl předpovědět, kam až to celé může ještě zajít. 

To, čím jsem si alespoň já za sebe zcela jistý, je to, že se svět mění. Svět se mění a změní se na dlouhou dobu, ne-li navždy. Jelikož jsem optimista, tak pevně doufám, že se změní k lepšímu. Přišli jsme o celou řadu dříve zcela samozřejmých svobod, nemůžeme si užívat nejrůznější "zpříjemňovače" života, nemůžeme chodit sportovat, nemůžeme chodit do wellness, nemůžeme ani nakupovat obyčejné spotřební zboží, nemůžeme jen tak courat po obchodech a dokonce ani se procházet po městě. Teď nám to všechno chybí a teprve teď si mnozí možná uvědomí, jak cenné jsou obyčejné věci. Až to jednou všechno skončí, a ono to skončí, vrhneme se do života, budeme si ho užívat. Co bylo dříve obyčejné a prosté, bude vzácné a budeme si toho snad víc vážit. (Plus mám jeden osobní, velmi zajímavý postřeh: všimněte si sami, jak se jeden druhému víc díváme do očí. Přes roušku nevidíme prakticky nic jiného a já například v obchodě zachytím mnoho významných, zkoumavých, dlouhých a přímých pohledů do očí, které dříve prostě nebyly vhodné. Jen taková drobnost, ale i to je změna). 

Západní svět, kterého jsme součástí, je neuvěřitelně bohatý, disponuje obrovskými zdroji k zabezpečení života všech obyvatel alespoň v takové míře, která byla ještě před 100 lety naprosto nepředstavitelná. Nepřiměřené obavy v tom smyslu jaké to všechno bude mít ekonomické dopady v této chvíli není podstatné. Podstatné je jenom zdraví a to, co se nám tím vším příroda snaží naznačit. Berme to možná jako poslední varování. Jeden malý virus v rozměrech několika nanometrů versus civilizace disponující neuvěřitelně vyspělou technickou vybaveností. Kdo vyhrává? Řekněme to takto: ten, kdo se poučí. 

Jinak, společnost MONTO přišla s myšlenkou vytvoření dispečinku celostátní burzy práce, který ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR připravuje ke spuštění, přes naše zahraniční partnery organizujeme dodávky zdravotních ochranných prostředků, všechny naše provozy budou fungovat tak dlouho, jak budou naši zákazníci potřebovat a vedení společnosti hledá cesty, jak si v této nelehké době najít své místo. 

A tak, jak jsem řekl svým zaměstnancům, poselství za mně samotného: dokud budeme chodit po této zemi, nevzdáme to a budeme dělat maximum toho, co umíme, každý to své, každý v našem týmu bude dělat to nejlepší, co umí. Děj se co děj. Až se jednou ohlédneme, tak ať si můžeme být jistí, že jsme udělali vše, co se udělat dalo. 

Za vedení společnosti, 

Ing. Miroslav Mühlböck, majitel společnosti. 

 

Vážení obchodní partneři, 

podmínky, ve kterých se nyní snažíme pokračovat v naší činnosti, jsou natolik odlišné od dřívějšího standardu, že je nutné nyní co nejvíce zapojit do plánování to základní, co máme k dispozici, a tím je selský rozum. Plus slušnost, lidskost a skutečné partnerství. Vy, jakožto naši zákazníci, obchodní partneři a klienti, pro nás nepředstavujete čísla, která se budeme snažit navzdor změněným podmínkám za každou cenu udržet, představujete pro nás výzvu, podnět k hledání cest a možností. 

Za tímto účelem jsme v rámci našich agenturních služeb nabídli Hospodářské komoře ČR zajištění služby dispečink burzy práce, který bude 24h k dispozici jak těm, kteří práci hledají, tedy občanům, kteří jak dočasně, tak trvale, přišli o práci, tak těm, co práci nabízejí, tedy firmám a podnikatelům. Trh práce bude po nějakou dobu velmi, velmi nemocný a churavý, a jakékoli smysluplné rozhraní mezi náhle vznikajícími nabídkami a poptávkami považujeme za dobrou věc, kterou nepovažujeme za byzyns, ale za službu. 

Obracejte se na nase dispečerky a dispečery kdykoli to budete potřebovat na bezplatné lince 800 222 121, možná budu na druhém konci linky právě já, protože i moje číslo jsem poskytl na tzv. haunting list v kaskádě přepojování. Stejně tak jednatel společnosti pan Mühlböck, který je duchovním otcem tohoto projektu. 

Jinak, jsme tu stále pro vás, budeme tu vždy a nikdy to nevzdáme. 

Pavel Trachta, výkonný ředitel. 

Nenechte si ujít naše novinky. Přihlašte se k odběru newsletteru

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.